Areál HAVI Logistics kúpila AGRO TAMI

01.10.2021

Po necelých dvanástich mesiacoch od umiestnenia bývalého distribučného komplexu HAVI na trh sa tímu realitno-poradenskej spoločnosti JLL podarilo úspešne uzavrieť predaj niekdajšieho distribučného a mraziarenského centra, ktoré medzinárodná logistická spoločnosť HAVI Logistics využívala ako centrum zásobovania napríklad pre sieť reštaurácií McDonalds alebo čerpacích staníc OMV.*

Distribučný komplex, ktorý pozostáva z viacerých objektov ponúka vyše 3 500 m2 moderných skladových priestorov doplnených o takmer 1 000 m2 špecializovaných mraziarenských a chladených skladov spolu s 500 m2 kancelárií.

HAVI

Zdroj: JLL / HAVI

„Tento úspešný obchod, ktorý sa podarilo uskutočniť počas pandémie, potvrdzuje pretrvávajúci záujem o brownfieldové projekty na Slovensku. Atraktívna lokalita a kompletne vybudovaná infraštruktúra sú hlavné výhody brownfieldov, ktoré lákajú investorov,“ vysvetľuje Jakub Volner, vedúci tímu priemyselných nehnuteľností JLL, ktorý transakciu sprostredkoval. „Pri predaji distribučného centra HAVI Logistics sme ťažili najmä z unikátnej lokality areálu a možnosti multifunkčného využitia pri distribúcii potravín, vrátane chladených a mrazených výrobkov. Takýto typ priestorov je na realitnom trhu nedostatkovým tovarom, pričom záujem o chladené sklady rastie. “ dodáva Volner.**

Novým majiteľom areálu sa stala významná slovenská spoločnosť Agro Tami, ktorá už desiatky rokov na trh dodáva kvalitné slovenské mliečne výrobky.

„Oslovila nás hlavne poloha objektu, lebo sa nachádza v prístupnej vzdialenosti k centrálnym skladom veľkých potravinárskych maloobchodných spoločností. V priestoroch hodláme zriadiť redistribučné centrum, zamerané hlavne na chladené a mrazené potraviny. Oceňujeme partnerský prístup zástupcov HAVI Logistics a profesionálny prístup makléra – firmy JLL pri organizovaní transakcie,“ dodal Mikuláš Bobák, zástupca spoločnosti Agro Tami.

Veľkým pozitívom nehnuteľnosti je umiestnenie v rámci neobývanej okrajovej časti mesta Trnava a rovnako jej kvalitná dostupnosť nákladnými aj osobnými automobilmi vďaka rýchlemu napojeniu na diaľnicu D1 vzdialenému od areálu len 3 km.

*Nehnuteľnosť bola v minulosti kompletne zrekonštruovaná pre medzinárodnú logistickú spoločnosť HAVI Logistics, ktorá je špecialistom na skladovanie a distribúciu potravín a sortimentu rýchleho občerstvenia. Firma na Slovensku pôsobí od roku 2009 a aktuálne sústreďuje svoj biznis v novodostavanom distirbučnom centre v rámci CTParku v Trnave s celkovou výmerou 8 650 m2.

**Tím JLL stojí za predajmi výrobných areálov ICU Medical vo Vrábloch, Coca-Cola v Lúke a v apríli minulého roka aj bývalej výrobnej haly LINCOLN v Nitre.

Zdroj: JLL

Prieskum

Top ponuky