Banka CREDITAS kúpila spoločnosť Ekorent

26.07.2021

Banka CREDITAS neustále rastie, implementuje nové produkty a orientuje sa na ďalšie segmenty. Novo teraz rozšírila svoje pôsobenie v oblasti SME vďaka akvizícii spoločnosti Ekorent, ktorá poskytuje úvery a lízingové financovanie súkromným lekárom. Ekorent sa na slovenskom trhu pohybuje cez 25 rokov. Za dobu svojho pôsobenia svojim klientom prefinancovala investície nad 5 miliárd korún. Celková bilančná suma spoločnosti Ekorent aktuálne dosahuje 800 miliónov korún.

Raten-Kauf z Pixabay

Foto: Raten-Kauf z Pixabay 

"V rámci našej obchodnej stratégie chceme posilniť úverovú angažovanosť v segmente SME, preto sme využili príležitosť k akvizícii. U spoločnosti Ekorent nám vyhovuje jej odborová orientácia na zdravotníctvo. Sledujeme tiež možnosti realizácie synergických efektov, a to najmä v oblasti predaja ďalších bankových služieb vrátane hypoték a získavanie kontaktov na nových potenciálnych bonitných a perspektívne klientov, " hovorí Vladimír Hořejší, predseda predstavenstva Banky CREDITAS.

Ekorent, spol. s.r.o. je poskytovateľom úverov a leasingového financovania pre segment súkromného zdravotníctva. Na slovenskom trhu pôsobí od roku 1992 a za dobu svojho pôsobenia uzavrel cez 12 tisíc leasingových a úverových zmlúv. Svojim klientom prefinancovala investície za viac ako 5 mld. Sk. Ekorent poskytuje financovanie výlučne fyzickým osobám podnikajúcim a právnickým osobám, ktoré spadajú do kategórie SME. Financuje ako zavedená zdravotnícke zariadenia, tak začínajúcich lekára bez vlastnej podnikateľskej histórie.

"Tešíme sa na spoluprácu s CREDITAS. Zaradením do silnej investičnej skupiny získavame potenciál pre ďalší dynamický rast. Naďalej chceme stavať predovšetkým na poskytovanie kvalitných služieb našim klientom a ďalej je pre nich rozvíjať. V čo najväčšej miere chceme tiež využívať synergických efektov, ktoré zo spojenia vyplývajú. Predovšetkým v oblasti financovania nehnuteľností vnímam nové príležitosti, ktoré sme doteraz klientom nemohli ponúknuť, " hovorí Petr Harcuba, konateľ spoločnosti Ekorent.

Zmysluplnosť zameranie na financovanie lekárov potvrdzuje aj pohľad zdravotných poisťovní. "Úverové financovanie je dôležité napríklad pre začínajúcich lekárov. Hlavne v niektorých prihraničných oblastiach a menších mestách existuje značná dopyt po nových zubných a gynekologických ordináciách alebo ordináciách praktických lekárov či lekární, pričom ich zriadenie je pomerne nákladná vec. Výnimočne na ne prispeje i obec a vznik nových ordinácií v nedostatočne pokrytých oblastiach vítajú aj zdravotné poisťovne, "hovorí Ladislav Friedrich, prezident Zväzu zdravotných poisťovní SR.

Zdroj: Creditas

Prieskum

Top ponuky