BrikkApp spúšťa realitný autoinvest

04.11.2022

Crowdfundingová realitná platforma BrikkApp spúšťa novú funkciu autoinvest. Tá investorom umožní využívať automatizované investovanie riadené algoritmy, podľa požadovaných investičných kritérií. Novou funkciou zakladatelia BrikkApp reagujú na aktuálnu situáciu na trhu, keď chcú investičný svet ešte viac sprístupniť. Autoinvest bude možné využiť v dvoch verziách. V realitnom crowdfundingu ide zatiaľ o úplne unikátnu službu a BrikkApp s ňou prichádza podľa dostupných informácií ako prvý v Českej republike.

„Rok na trhu nám ukázal, že ľudia majú o mikroinvestovaní záujem. Zároveň ale cítime aj potrebu, keď ľudia chcú investovať, ale nechcú prechádzať detail každej investičnej príležitosti. Práve títo používatelia ocenia novú funkciu autoinvest,“ predstavuje Jan Večerka, zakladateľ a CEO aplikácie BrikkApp.

Brikk

Foto: Brikk

Jednoduchá cesta k pasívnemu príjmu

Investor si jednoducho navolí ľubovoľnú čiastku a podmienky, za ktorých chce investovať. Investovať je možné ako v slovenských korunách, tak eurách, pričom minimálna čiastka investície je 50 EUR alebo 1 000 Sk. Všetko ostatné za neho obstará automat. Po celú dobu má možnosť sledovať svoje portfólio v reálnom čase a nastavenie svojho autoinvestu upraviť.

Nová funkcia je dostupná v dvoch verziách. V rámci základnej funkcie ‚Easy autoinvest', môže do každého z projektov investor vložiť automaticky napríklad 1 000 Sk. Touto cestou môže maximálne diverzifikovať svoje portfólio. Pokročilejšia verzia ‚Expert autoinvest', umožní navoliť tri kritériá – dĺžku projektu, LTV (teda z anglického „loan to value“, tzn. pomer všetkých dlhov voči hodnote nehnuteľnosti) a preferovanú úrokovú mieru. Akonáhle sa na platforme objaví príležitosť zodpovedajúca daným kritériám, autoinvest na ňu pridelí stanovenú čiastku. Na poli realitného crowdfundingu v Čechách pôjde o unikátnu službu.

„Rovnako ako samotná platforma BrikkApp, aj nová funkcia je užívateľom dostupná bez akýchkoľvek poplatkov. Stačí sa iba registrovať, zadať základné osobné údaje a ihneď môžete začať investovať,“ hovorí Večerka, zakladateľ a CEO aplikácie BrikkApp.

Realitný crowdfunding

Realitného crowdfunding je skvelý nástroj, vďaka ktorému môžu ľudia využívať investičné príležitosti, ktoré boli predtým prístupné iba veľmi bohatým jednotlivcom. BrikkApp umožňuje Investorom participovať na výnosoch z realitných projektov z Českej republiky, Rakúska, Nemecka, Holandska, Veľkej Británie a Lotyšska. Výnos sa obvykle pohybuje medzi 6 až 12 percentami. Výhodou realitného crowdfundingu je, že investícia je krytá fyzickým aktívom, ktoré má vždy hodnotu. Z tohto dôvodu je riziko absolútnej straty vloženej investície veľmi nízke.

Zdroj: Brikk

Prieskum

Top ponuky