Deloitte: Hľadajú sa inovatívni lídri

05.07.2024

Deloitte spustil registráciu do jubilejného 25. ročníka Technology Fast 50. Program hľadá, oceňuje a podporuje rýchlo rastúce firmy, ktoré vynikajú na poli technologických inovácií. Slovenské spoločnosti, medzi ktorými sú technologickí lídri ako Aliter Technologies, DNA Era, Eset, Finax, Kontentino, MultiplexDX, Pixel Federation, Sensoneo, Slido či Sygic, získali v súťaži už viac ako 150 ocenení.

Technology Fast 50 CE je uznávaný globálny program podporujúci technologické spoločnosti v stredoeurópskom regióne. Ide o jeden z najobjektívnejších rebríčkov, ktorého cieľom je nájsť a oceniť inovatívne technologické spoločnosti, ktoré unikátnym spôsobom využívajú alebo vytvárajú špičkové technológie, menia spôsob podnikania aj celé biznisové a technologické prostredie, technologické inovácie kombinujú s osvedčenými procesmi a vo výsledku majú pozitívny vplyv na konkrétny odbor, trhové prostredie a spoločnosť ako celok.

Deloitte

Foto: Deloitte

„Technology Fast 50 organizujeme, pretože sme presvedčení, že špičkové technologické spoločnosti sú hnacím motorom ekonomiky, menia spôsob nášho života aj podnikania, majú odhodlanie a potenciál vyriešiť zložité problémy a ich riešenia nám pomáhajú pracovať zmysluplne, efektívne a udržateľne,“ hovorí Ivana Lorencovičová, Managing Partner, Deloitte Czech & Slovak Republic.

Program poskytuje etablovaným hráčom aj rozvíjajúcim sa startupom príležitosť stať sa súčasťou platformy firiem, ktoré patria medzi lídrov udávajúcich trendy v technologickom priemysle. Už len samotnou registráciou do súťaže sa firma stane súčasťou komunity Fast 50, čo jej umožní nadviazať kontakty s kľúčovými hráčmi na trhu. V prípade zisku prestížneho ocenenia, ktoré rezonuje v celej strednej Európe, si firma zaistí pozitívnu publicitu v médiách a zvýši dôveryhodnosť a povedomie o svojej značke v očiach potenciálnych partnerov, investorov, klientov a zamestnancov.

Súťaží sa v štyroch kategóriách. Fast 50 je rebríček 50 rýchlo rastúcich firiem, ktoré podnikajú aspoň 4 roky a ich výnosy za posledný rok dosiahli minimálne 100-tisíc €. Companies to Watch je kategória pre spoločnosti, ktoré sú na trhu aspoň 3 roky a ich výnosy za minulý rok dosiahli minimálne 30-tisíc €. Impact Stars oceňuje firmy spájajúce unikátne produkty alebo služby s pozitívnym vplyvom na spoločnosť. CE Tech Rocketship! je špeciálne ocenenie od Deloitte a Google Cloud pre firmy, ktoré vyvinuli vysokokvalitné, škálovateľné riešenia s veľkým obchodným potenciálom.

„Už 25 rokov oceňujeme spoločnosti, ktoré patria k inovatívnym lídrom na poli technológií. Sú to firmy so zápalom a s víziou tvoriť unikátne riešenia a prinášať svetu špičkové technológie. Tento ročník je okrem oslavy svojej štvrťstoročnej existencie špeciálny aj v tom, že do súťaže sa prvýkrát zapoja aj spoločnosti z Ukrajiny,“ uvádza Milan Šustek, líder programu Technology Fast 50 na Slovensku.

Technology Fast 50 CE sa tento rok organizuje v 19 geografických oblastiach regiónu strednej Európy vrátane Slovenska, Česka, Poľska, Maďarska a Ukrajiny. Do 31. augusta 2024 sa do súťaže môžu prihlásiť firmy pôsobiace v oblastiach informačných, finančných či environmentálnych technológií, komunikačného, mediálneho a zábavného priemyslu alebo v zdravotníckom sektore. Tohtoročnými partnermi programu sú Google Cloud, Citi, Košice IT Valley a Nespresso Professional. 

Zdroj: Deloitte

Prieskum

Top ponuky