Fondee: Finančné trhy v raste

08.09.2023

Z finančných trhov prichádzajú pozitívne správy. Investori, ktorí nepodľahli emóciám v čase turbulencií, sa môžu radovať z pozitívneho vývoja. Na jar tohto roka sme na finančných trhoch pozorovali nečakané obraty, aktuálny trend však smeruje nahor. Ako sa aktuálne vyvíjajú akciové trhy a čo to pre investorov znamená?

Zisk z odvahy investovať

Finančné trhy ukazujú svoju odolnosť a spamätávajú sa po významných výkyvoch v minulom roku. Index 500 najväčších amerických firiem, S&P 500, za prvých 7 mesiacov tohto roku vzrástol o významných 20 %, z čoho až 16 % zaznamenal za posledné 4 mesiace.

Zaujímavým faktom je, že vývoj akcií nielen sleduje rast inflácie, ale ju dokonca prekonáva. Zatiaľ čo inflácia v júni klesla pod 10 % a za prvých 7 mesiacov roka 2023 dosahuje približne 7 %, investori môžu tento rok pozorovať reálne zhodnotenie svojich akcií o viac ako 13 %.

Graf 1

Investovanie s výhľadom do budúcnosti

Oblasti ako nehnuteľnosti či sporiace účty sa s infláciou stretávajú, zatiaľ čo investície do akcií rastú. Štúdie ukazujú, že investovanie do akcií ponúka výrazne lepšie výnosy ako iné spôsoby zhodnocovania. Jan Hlavsa, CEO Fondee, hovorí: „Aktuálne výsledky nám potvrdzujú, že dlhodobé investovanie stojí za to. Naše transparentné portfólio ukazuje pozitívny trend, ktorý sa odráža v raste aktív pod našou správou o 30 %.“

Tab

Aj napriek aktuálnemu rastu je dôležité si uvedomiť, že finančné trhy sú nevyspytateľné. Rast môže byť nasledovaný korekciou, a naopak. Neistota je prirodzenou súčasťou investovania. „Držte sa nášho osvedčeného pravidla: keep calm & carry on. Dlhodobé a pravidelné investovanie je kľúčom k dosiahnutiu úspechu,“ uzatvára Jan Hlavsa.

Zdroj: Fondee

Prieskum

Top ponuky