Lindab do Panattoni Park Prague Airport

27.11.2020

Expanzia Lindab v ČR: všetky služby obchodných jednotiek pre slovenský trh Lindab Profil a Lindab Vzduchotechnika a časť výroby sa presúva do nových priestorov neďaleko terajšieho areálu v Prahe-Ruzyni

Foto: Lindab

Lindab, popredný svetový výrobca a predajca vzduchotechniky a ďalších stavebných komponentov z tenkostenné ocele, ľahkých strešných krytín, fasádnych a odkvapových systémov, ktorý v Českej republike zamestnáva takmer 800 ľudí, ďalej expanduje. S cieľom lepšie využiť synergie medzi svojimi tuzemskými divíziami Profil a Vzduchotechnika pre ďalší rast firmy, zlepšiť dostupnosť výrobkov a poskytnúť zákazníkom ešte kvalitnejšie služby a pohodlie, sťahuje svoje kompletné tímy pre obchodné, technický a zákaznícky servis aj marketing do nových priestorov v priemyselnej zóne Panattoni Park Prague Airport II u Pavlova. Tie sa nachádzajú neďaleko súčasného výrobného, ​​skladového a administratívneho areálu Lindab v Karlovarská Business Parku v Prahe-Ruzyni. Od 2. januára 2021, kedy obe obchodné jednotky Lindab začne prevádzku v novom aranžmán, tak na Karlovarské zostane len výroba vzduchotechniky, ktorá sa vďaka presunu tímov pre obchod do Pavlova bude v existujúcom areáli môcť ďalej rozširovať. Výroba i služby pre zákazníkov pobeží naplno aj v dobe sťahovania.

Do nového pôsobiska v Pavlove s 5 900 m2 skladovacích a výrobných priestorov a 800 m2 kancelárskych plôch sa presunie 30 administratívnych a 25 logistických a výrobných pracovníkov Lindab. "V rámci divízií Profil a Vzduchotechnika sme hľadali možnosti, ako ďalej rozvíjať naše obchodné aktivity na českom trhu. Vďaka novej, dobre dostupné hale ponúkneme distribútorom, realizačným firmám i koncovým zákazníkom všetky služby na jednom mieste, veľmi príjemné zázemie a oveľa viac skladovacích priestorov. Tie nám umožní mať stále dostatok zásob, čo so sebou prinesie aj kratšie dodacie termíny," hovorí Slavomír Janík, Country Manager Lindab pre ČR a SR. Záujemcovia tak budú mať možnosť prezrieť si produkty Lindab vo veľkoryso riešenom showroome s priestormi pre interiérovú i vonkajšie prezentáciu - napríklad tu bude k dispozícii kompletný sortiment profilovaných aj falcovaných plechových strešných krytín a odkvapových systémov, ktoré spoločnosť aktuálne ponúka na slovenskom trhu. Zároveň sú súčasti haly tiež priestory pre odborné montážne školenie, ktoré Lindab pravidelne organizuje pre všetkých, ktorí sa zaoberajú projektovaním, predajom či montážou plechových strešných krytín a tenkostenných oceľových konštrukcií - architektov a projektantov, montážne firmy i predajcu. V neposlednom rade v novej hale vznikne aj výrobňa kruhového vzduchotechnického potrubia a priestranná klampiarska dielňa na výrobu atypických klampiarskych prvkov, lemovanie a ďalších stavebných komponentov z tenkostenné ocele.

"Ako spoločnosť pochádzajúca zo Škandinávie, kde je ohľaduplnosť k životnému prostrediu samozrejmá, aj my v Českej republike veľmi dbáme na ekologický prístup - preto naše stavebné riešenie naplňujú všetky kritériá kladené na nízkoenergetické a pasívne stavby. S touto filozofiou sme hľadali aj naše nové pôsobisko. Sme preto veľmi radi, že nová hala v Pavlove má vysoký štandard udržateľného rozvoja (napr. LED osvetlenie sa zónovaním, exteriérové ​​žalúzie, rekuperačný systém pre zdravé vnútorné prostredie), takže sa v nej bude našim zamestnancom dobre pracovať. Tiež exteriér sa pýši prírodnými prvkami, ktoré nie sú v priemyselných zónach bežné: napr. Kvetnatá lúka pre motýle, včelie úle, hmyzie hotely či "jaštaričkárium". Verím preto, že takéto prostredie bude príjemné aj pre našich obchodných partnerov a zákazníkov, "uzatvára Michal Kimovič, riaditeľ Lindab Česká republika.

Zdroj: Lindab

Prieskum

Top ponuky