PalmApp - mať peniaze ešte pred výplatou

12.01.2023

Spoločnosť PalmApp prevádzkuje revolučnú metódu, ktorá umožňuje zamestnancom firiem čerpať svoje odpracované peniaze ešte pred termínom výplaty. Ak nastane situácia, keď potrebujú uhradiť neočakávané výdavky, nemusia siahnuť na svoje rezervy. Na to slúži aplikácia PalmApp a s ňou spojená virtuálna platobná karta, ktorá navyše vracia na účet 2 % z každej platby bez obmedzenia objemu či počtu realizovaných transakcií.

Podobne ako debetná karta poskytuje táto virtuálna platobná karta integrovaná v aplikácii PalmApp zamestnancom priamy prístup k peniazom, ktoré si už v daný mesiac zarobili. PalmApp mení spôsob, ako sú ľudia odmeňovaní za svoju prácu, a dáva im tak priamu zodpovednosť a kontrolu nad ich mzdou a ľahší dohľad nad rozpočtom v priebehu celého mesiaca.

PalmApp

Pre spoločnosti znamená prístup do PalmApp zase príležitosť úplne prehodnotiť mzdovú agendu a ponúknuť svojim zamestnancom zaujímavý benefit umožnením ľahšieho prístupu k už odpracovanej časti ich mesačnej mzdy. S kartou majú zamestnanci prístup k svojmu platu zadarmo a kedykoľvek, čo pomáha zlepšovať ich finančnú slobodu a flexibilitu a znižuje potenciálnu závislosť od krátkodobých pôžičiek s vysokou úrokovou sadzbou. Mastercard bude pomáhať rozvíjať tento projekt a prispievať svojím produktovým know-how v priebehu nasledujúcich troch rokov.

Petr Ladžov, CEO PalmAppu, k tomu hovorí: „Náš projekt je postavený na základnej myšlienke, že zamestnanec má vždy k dispozícii svoje odpracované peniaze v momente, keď ich potrebuje. Tento systém doplníme platobnou kartou, ktorá navyše pošle dve percentá z každého nákupu späť na jeho účet.“ Ďalej dodáva: „Začiatkom budúceho roka spúšťame ďalšie investičné kolo pre expanziu do Nemecka a veríme, že s pomocou Mastercard a projektu Seed Starter od Českej sporiteľne sa nám tento cieľ podarí realizovať.“

Michal Čarný, generálny riaditeľ spoločnosti Mastercard pre Českú republiku a Slovensko, k tomu poznamenal: „Prístup k mzde za už odpracované hodiny môže predstavovať skutočnú zmenu pre mnoho ľudí, a preto sme radi, že spolupracujeme s PalmApp, aby sa to stalo realitou pre všetkých, ktorí to potrebujú.“

Spoločnosť PalmApp začne vydávať prvé platobné karty v polovici tohto roka.

O spoločnosti PalmApp: PalmApp Tech, s. r. o., je česká fintechová spoločnosť, ktorá ponúka okamžitý prístup k peniazom za odpracované hodiny prostredníctvom mobilnej aplikácie PalmApp. Zamestnanec si tam môže vybrať svoje odpracované peniaze, kedykoľvek o to požiada. Spoločnosť v súčasnej dobe pôsobí v Českej a Slovenskej republike a obsluhuje firmy s cca 20 000 zamestnancami. Investormi PalmApp sú SeedStarter, dcérska spoločnosť Českej sporiteľne, a Broker Trust Zdeňka Sluky prostredníctvom spoločnosti ZenX, s. r. o.

Zdroj: Mastercard

Prieskum

Top ponuky