Prvý porovnávač coworkingov Desking.cz

19.01.2023

Na viac ako 50 000 m2 sa len v Prahe rozrástla ponuka coworkingových priestorov, ktoré dopĺňa ďalších 58 000 m2 servisovaných kancelárií. Vzhľadom na rozmach tohto konceptu aj v ďalších krajských mestách sa realitno-poradenská spoločnosť 108 AGENCY rozhodla spustiť prehľadný a užívateľsky intuitívny Desking.cz – prvý porovnávač coworkingov v Česku.

„Trh flexibilných kancelárií vyzrel natoľko, že ponúka množstvo rôznych konceptov a možností. Práve vďaka jeho stratifikácii sme sa rozhodli uľahčiť potenciálnym nájomcom a používateľom orientáciu v ponuke,“ vysvetľuje Lena Popova, vedúca oddelenia prenájmu kancelárií v 108 AGENCY. Tá už s úspechom prevádzkuje úspešné realitné vyhľadávače najdikancelare.cz, skladuj.cz, investuj.cz a interaktívnu mapu priemyselných a logistických nehnuteľností.

Desking.cz

Zdroj: 108 AGENCY

Porovnávač Desking.cz ponúka hneď niekoľko základných filtrov. Medzi kľúčové kritériá patrí lokalita, počet dopytovaných miest a termín začatia nájmu či členstva. Následne bude u preferovaných centier vykonané porovnanie základných podmienok a služieb. Desking.cz za dopytujúcich porovná nielen ceny jednotlivých typov členstva, ale porovná základné aj rozšírené služby vrátane vybavenia.

Záujemcovia si môžu vyberať z minimalistických konceptov opretých o nízku cenu aj sofistikované, elitné ponuky operátorov. Stránka zohľadňuje tiež to, či v sústavne aktualizovanej a rozširovanej databáze hľadá možnosti jednotlivec alebo korporácia pre desiatky či stovky svojich zamestnancov.

„Práve väčšie firmy a spoločnosti sa medzi záujemcami o coworking objavujú stále častejšie,“ hovorí Štefan Ličartovský z oddelenia prenájmu kancelárií 108 AGENCY a dopĺňa: „Spočiatku si korporácie prenajímali skôr len konferenčné priestory alebo zasadačky. Aktuálne stojí o prenájom vlastných priestorov v rámci centier – teda o vlastné uzavreté kancelárie, avšak so všetkými benefitmi, ktoré práca v coworkingu ponúka: flexibilita, zdieľanie, networking, kreatívny spirit, obvykle prémiová lokalita a skvelá dostupnosť a pod.“

Desking.cz vznikol na základe toho, že aj po skončení covidových lockdownov veľká časť firiem zostala pri hybridnom modeli práce a naďalej tak kombinuje prácu z kancelárie s prácou z domu. Zamestnanci vyžadujú flexibilitu a možnosť pracovať odkiaľkoľvek, či je to z kancelárie, z domova, alebo práve z coworkingového centra. Je potrebné menej fixných pracovných miest, viac zasadacích miestností pre tímovú prácu, neformálnych priestorov a zdieľaných pracovných miest.

„Coworkingové centrá hlásia vysokú obsadenosť. Prevádzkovatelia tiež často vychádzajú v ústrety klientom, ktorí vďaka hybridnému modelu práce majú v kanceláriách fyzicky menej ľudí, a ponúkajú viac prístupov na danú plochu, aby zamestnanci mohli rotovať. Firmy tak môžu dosiahnuť výrazné úspory,“ dopĺňa Lena Popová, ktorá v tomto trende vidí logickú reakciu nájomcov na neistý vývoj hospodárstva vplyvom mnohých ekonomických i politických faktorov.

Porovnávač Desking.cz je pre všetkých užívateľov zadarmo. Okrem českého trhu mapuje „108čka“ aj slovenský trh flexibilných kancelárií na webe Desking.sk.

Zdroj: 108 AGENCY

Prieskum

Top ponuky