RAJA GROUP akvizovala firmy AURELIUS

13.09.2021

Spoločnosti RAJA GROUP a AURELIUS podpísali akvizičnú zmluvu, na základe ktorej RAJA preberá v siedmich európskych krajinách spoločnosť Viking a jej pobočky Office Depot Europe

Skupina RAJA, popredný európsky distribútor dodávok obalov a vybavenia pre firmy oznamuje, že uzavrela dohodu so spoločnosťou AURELIUS o akvizícii obchodných aktivít spoločnosti Viking vrátane ich prevádzkových operácií Office Depot Europe v siedmich európskych krajinách. Patria sem: Veľká Británia, Írsko, Nemecko, Švajčiarsko, Rakúsko, Holandsko a Belgicko. Spoločnosť Viking, ikonická značka v e-commerce portfóliu firmy Office Depot Europe, je významným európskym hráčom v B2B distribúcii kancelárskych potrieb a nábytku. Firma zamestnáva približne 1500 ľudí a generuje príjmy takmer 500 miliónov EUR.

Raja

Zdroj: Packagingnews.co.uk

RAJA Group urýchľuje svoj európsky rozvoj

RAJA Group, ktorá pôsobí v 18 európskych krajinách a zamestnáva 3000 ľudí, je popredným európskym distribútorom obalov. Vďaka akvizícii spoločností JPG, Mondoloffice a Kalamazoo v roku 2019 sa stala tiež významným hráčom na trhu kancelárskych potrieb a nábytku. Zamýšľaná akvizícia je súčasťou stratégie plánovaného rastu, rozširovania zákazníckej základne a diverzifikácie produktov. Spoločnosti RAJA Group tak umožní významne posilniť jej pozíciu a geografické pokrytie európskeho trhu.

„Akvizícia predstavuje veľkú strategickú príležitosť na posilnenie našej pozície v Európe, najmä týchto siedmich krajín, kde už pôsobíme s dcérskymi spoločnosťami skupiny RAJA. Akvizíciou významne posilníme prítomnosť RAJA Group na lokálnych trhoch a splníme si naše ambície na trhu kancelárskych potrieb a vybavenia. Akvizícia je v dokonalom súlade s našou strategickou víziou stať sa globálnym partnerom európskych spoločností od start-upov až po veľké nadnárodné spoločnosti. Tým sa posilní naše partnerstvo s celosvetovo známymi značkami,“ hovorí Danièle Kapel-Marcovici, generálna riaditeľka skupiny RAJA.

Viking, hlavný hráč v oblasti kancelárskych potrieb a vybavenia

Spoločnosť Viking, založená v USA v roku 1960, vstúpila na európsky trh v roku 1990. Začala vo Veľkej Británii a potom rozšírila svoju činnosť po celej Európe. Vďaka vyspelým technikám marketingového katalógu priniesla spoločnosť revolúciu v distribúcii kancelárskych potrieb. Okrem iného, prišla s konceptom "fanatického zákazníckeho servisu", čím si vďaka vysokej úrovni zákazníckych služieb vybudovala lojalitu zákazníkov a povedomie o značke. Spoločnosť Viking, ktorú získala spoločnosť Office Depot v roku 1998 a neskôr ju prevzal AURELIUS v roku 2017, je dnes významným hráčom na trhu kancelárskych potrieb a vybavenia pracovísk.

Obe prevzaté spoločnosti so sídlom v holandskom Venlo poskytujú služby 1,2 miliónu zákazníkov v Európe a majú dve veľké distribučné centrá v nemeckom Großostheimu a britskom Leicesteri. Takto významná akvizícia umožní skupine RAJA v nasledujúcich rokoch ďalší rast a pevnú základňu pre rozvoj ďalšieho pôsobenia v Európe. Skupine umožní obslúžiť viac ako 2,2 miliónov zákazníkov v Európe a dosiahnuť obrat 1,6 miliardy EUR.

„Viking má viac ako tridsaťročnú skúsenosť pôsobenia na európskom trhu a výborne rozumie potrebám a očakávaniam svojich zákazníkov. Zamestnanci spoločnosti Viking a skupiny RAJA zdieľajú hodnoty podnikateľského ducha a kultúry zákazníckych služieb, vďaka ktorým nám pomohli k úspechu. Využitím nášho know-how k rozvoju medzinárodných zákazníkov a schopnosti implementovať synergie v oblasti nákupu, marketingu a predaja, spoločne s JPG, Mondoloffice a Kalamazoo a dcérskymi spoločnosťami skupiny RAJA, chceme znova docieliť ziskovosť a rast spoločnosti Viking. Spoločne vytvoríme ešte silnejší tím, ktorý pomôže skupine RAJA dosiahnuť pozíciu najlepšieho partnera pre európske spoločnosti,“ informuje Danièle Kapel-Marcovici, generálna riaditeľka skupiny RAJA.

Raffael Reinhold, generálny riaditeľ spoločnosti Office Depot Europe prehlásil: „Veľmi nás teší príležitosť, ktorú nám táto akvizícia do skupiny RAJA ponúka. RAJA je úspešná rodinná firma a je pre nás skvelou základňou pre budúcnosť nášho podnikania s dobrým potenciálom na bohaté spolupráce, rozvoj a zrýchlenie nášho podnikania. Strategické zladenie s kľúčovými trhmi a aktivitami urobilo naše podnikanie pre skupinu RAJA atraktívnym, a naďalej poskytuje skvelú pozíciu pre ďalšie posilnenie nášho spoločného podnikania.“

Transakcia podlieha schváleniu orgánmi pre hospodársku súťaž a očakáva sa, že bude uzavretá vo štvrtom štvrťroku v roku 2021.

Zdroj: RAJA

Prieskum

Top ponuky