Rebríček dodávateľov SSD diskov 2023

15.03.2024

Spoločnosť Kingston Digital Europe Co LLP, ktorá je výrobcom flash pamäťových zariadení a pobočkou Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, dnes oznámila, že opäť uzavrela úspešný rok a v medzikvartálnom porovnaní si udržala prvé miesto. Tento konzistentný výkon viedol k 23,8% podielu na trhu s SSD diskami za rok 2023.

Údaje zhromaždené spoločnosťou TRENDFOCUS potvrdili, že Kingston je najväčším výrobcom klientskych SSD diskov vo vzťahu k podielu na trhu s 27,4 miliónom dodaných klientskych SSD diskov v roku 2023. Len v 4. štvrťroku dosiahol podiel spoločnosti Kingston na trhu klientskych SSD diskov 21,3 %, čo predstavuje 5,7 milióna dodaných kusov.

Kingston

Foto: Kingston

Spoločnosť Kingston pokračuje vo vývoji kvalitných klientskych diskov, ako sú napríklad disky NV2, dve varianty SSD Kingston FURY Renegade alebo KC3000, ktoré ponúkajú PCIe 4.0 NVMe riešenie pre všetkých - od začiatočníkov až po skúsených používateľa, ktorý od svojho systému vyžadujú viac. V roku 2023 spoločnosť Kingston navyše rozšírila svoje pestré produktové portfólio o externý SSD disk XS1000 a enterprise SSD DC600M.

Svojim zákazníkom ponúka Kingston bezkonkurenčne najlepšiu podporu, servis a spoľahlivosť svojich výrobkov, a to priamo od inžinierov a odborníkov, ktorí ich navrhujú. To je kľúčový faktor, ktorý prispieva k silnému postaveniu spoločnosti na trhu.

„Aj na konci roka zostali silné predaje SSD diskov pre osobné počítače. Naďalej pokračuje rast PCIe NVMe diskov. Počas 2024 očakávame ešte väčší rozvoj v tomto smere,“ povedal Don Jeanette, viceprezident spoločnosti TRENDFOCUS.

„Úzka spolupráca s našimi dodávateľmi, zákazníkmi a partnermi nám umožňuje pružne a rýchlo  reagovať na meniace sa podmienky trhu a na požiadavky zákazníkov,“ povedal Tony Hollingsbee, obchodný manažér SSD Kingston v regióne EMEA. „Prinášame najnovšie SATA a NVMe riešenia a ponúkame silné portfólio SSD diskov, aby sme uspokojili potreby trhu. Aktuálne výsledky sú odmenou za naše dlhodobé úsilie.“

Zdroj: Kingston

Prieskum

Top ponuky