Samsung: Nový tablet pre prácu v teréne

08.09.2022

Spoločnosť Samsung Electronics dnes predstavila nový univerzálny tablet Galaxy Tab Active4 Pro, ktorý zďaleka nepatrí len do kancelárie. Vyznačuje sa špičkovou odolnosťou, veľmi dobrou funkčnou výbavou a skvelým zabezpečením vďaka platforme Samsung Knox a zvláda prácu v náročných podmienkach v akomkoľvek teréne, presne ako to dnešná doba vyžaduje. Galaxy Tab Active4 Pro sa bude na Slovensku predávať prostredníctvom B2B obchodných partnerov od polovice septembra.

Galaxy Tab Active4 Pro

Foto: Samsung Galaxy Tab Active4 Pro 

„Svet sa zmenil, ľudia dnes pracujú na najrôznejších miestach, zďaleka nielen v kancelárii. Tým strmo rastie dopyt po odolných a zároveň ľahko prenosných zariadeniach so špičkovou konektivitou, ktoré umožňujú prácu v zásade kdekoľvek,“ vyhlásil KC Choi, výkonný viceprezident a riaditeľ globálneho B2B tímu v mobilnej divízii Samsung Electronics. „Keď sme vyvíjali Galaxy Tab Active4 Pro, vedeli sme, že je našou úlohou ponúknuť univerzálny a odolný tablet s ľahkým ovládaním a špičkovým výkonom, s ktorým je možné sa pripojiť k internetu kdekoľvek na svete a robiť všetko, čo k dnešnej práci patrí.“

Ľahký, odolný a pripravený na prácu

Na Galaxy Tab Active4 Pro sa vďaka odolnému prevedeniu môžeme spoľahnúť v akomkoľvek prostredí, ale to zďaleka nie je jeho jediná výhoda – je prekvapivo tenký a ľahký, hrúbka dosahuje len 10,2 mm  a hmotnosť 674 g . Tým pádom ho človek pri sebe môže mať prakticky kdekoľvek – v obchode, na stavbe, v horách, stačí si vybrať.

O spoľahlivú ochranu displeja pred rozbitím aj poškriabaním sa postará sklo Corning ® Gorilla ® Glass 5, výrazne výkonnejšie ako iné chemicky zosilnené sklenené panely. Okrem toho Galaxy Tab Active4 Pro bezpečne zvláda aj pád z metrovej výšky, s ochranným krytom zo základného balenia aj z výšky 1,2 m . Čo sa ochrany pred prachom a vlhkosťou týka, získal tablet aj integrované dotykové pero S Pen s certifikátom IP68 . A v drsných prírodných podmienkach je možné počítať s odolnosťou podľa štandardu MIL-STD-810H , čo znamená, že prístroju nevadí značná nadmorská výška, extrémne teploty, vibrácie ani vlhkosť.

V teréne, v predajni, v kancelárii 

Hlavnou úlohou tabletu Galaxy Tab Active4 Pro je uľahčovať prácu používateľom, nech už robia čokoľvek – v predajni, na stavbe, vonku v teréne a pod. K tomu slúži niekoľko špeciálnych funkcií a vlastností, napríklad programovateľné tlačidlá . Ich funkcia sa dá (napríklad aj v rámci celej firmy) nastaviť tak, aby umožnila ľahký a rýchly prístup k najčastejšie používaným alebo obzvlášť dôležitým aplikáciám a dátam. Výraznou výhodou je aj výnimočná citlivosť displeja, ktorý reaguje aj na dotyk v rukaviciach – v terénnych podmienkach tak môžu zamestnanci ovládať tablet bez toho, aby sa akokoľvek zahrávali s bezpečnosťou.

V teréne je tiež často zle počuť zvuk z reproduktorov, čo môže viesť k najrôznejším zmätkom alebo chybám. Galaxy Tab Active4 Pro tento problém rieši výrazným zvýšením maximálnej hlasitosti , takže používatelia počujú všetko jasne, dokonca aj na hlučnej stavbe alebo napríklad na nemocničnom oddelení v plnej prevádzke.

K ďalším prednostiam Galaxy Tab Active4 Pro patrí aj bezproblémová kompatibilita s najrôznejším príslušenstvom od Samsungu aj od ďalších výrobcov. K dispozícii sú napríklad ergonomické kryty a puzdrá s remienkami či stojanmi, dobíjacie kolísky, kryty s klávesnicami alebo čítačky čiarových kódov, teda opäť všetko, čo k rôznym pracovným úlohám používatelia potrebujú .

Skvelá výbava pre moderné podnikanie

Tablet Galaxy Tab Active4 Pro však nie je len odolný a praktický, ale aj skvele vybavený po hardvérovej aj softvérovej stránke. Intuitívne užívateľské rozhranie One UI  je možné do značnej miery prispôsobiť vlastným potrebám, špičkový osemjadrový procesor bleskurýchlo zvláda aj najnáročnejšie úlohy, vďaka bohatým možnostiam konektivity budú zamestnanci môcť neustále udržiavať kontakt s okolím. Ak by náhodou interný úložný priestor nestačil, je možné ho rozšíriť pomocou pamäťovej karty microSD .

O spojenie so svetom sa stará Sub6 5G a Wi-Fi 6 , takže sa používatelia môžu spoľahnúť na rýchly prenos dát aj odozvu. Nechýba ani podpora štandardu CBRS alebo Citizens Broadband Radio Service  pre privátne firemné siete.

Samozrejmosťou je aj komunikácia cez NFC port a mobilná zabezpečovacia platforma Knox Platform pre POS (Point of Sale) , ktorá sa uplatní predovšetkým v maloobchodnom prostredí. Či už z Galaxy Tab Active4 Pro urobíte súčasť bežnej pokladne alebo ho budete používať ako samostatné pokladničné zariadenie, môžu sa zákazníci tešiť na rýchlejšie a jednoduchšie platenie. A vďaka funkcii Knox Capture  môže tablet slúžiť ako dokonale bezpečná profesionálna čítačka čiarových kódov pre inventúry a skladové hospodárstvo v reálnom čase.

Tiež sa nemusíte báť, že vám v najmenej vhodnej chvíli dôjde energia – batéria tabletu je vymeniteľná a okrem toho umožňuje rýchlodobíjanie  pomocou technológie POGO . Okrem toho je k dispozícii aj režim No Battery , v ktorom sa dá prístroj používať napríklad v obchode alebo vo vozidle úplne bez batérie. Tým sa predlžuje aj jej celková životnosť, dokonca aj v prostredí s vysokou teplotou.

A keď je práca v teréne hotová a užívateľ prechádza do kancelárie, je možné Galaxy Tab Active4 Pro ľahko pripojiť k externému monitoru  pomocou služby Samsung DeX , prípadne používať v režime Standalone s emulátorom počítačového prostredia priamo na displeji.

Špičkové zabezpečenie v reálnom čase

V čase, keď sa množstvo pracovných úloh presúva do terénu, výrazne rastie význam zabezpečenia dát. A práve preto Samsung vybavil svoj odolný tablet integrovanou bezpečnostnou platformou Knox Suite, vďaka ktorej môžu IT tímy jednotlivé zariadenia ľahko konfigurovať, zabezpečiť, spravovať aj analyzovať. Platí to pre samostatné tablety aj pre celé firemné flotily. Obľúbený bezpečnostný systém Samsung Knox samozrejme chráni tablet na hardvérovej aj softvérovej úrovni v reálnom čase pred všetkými hrozbami, ktoré súčasné digitálne prostredie prináša.

A Samsung v úzkej spolupráci s vývojármi operačného systému Android myslí aj na budúcnosť a ponúka majiteľom tabletov Galaxy Tab Active4 Pro dlhodobú ochranu, okrem iného aj vďaka zdieľaniu informácií o aktuálnych hrozbách a škodlivých programoch. Hlavne sa ale používatelia môžu spoľahnúť, že budú mať počas piatich rokov k dispozícii bezpečnostné aktualizácie a tri veľké aktualizácie operačného systému.

Zdroj: Samsung
 

Prieskum

Top ponuky