Samsung ViewFinity S9 s rozlíšením 5K

19.07.2023

 Spoločnosť Samsung Electronics predstavuje nový prírastok do svojho radu monitorov ViewFinity – model S9 (S90PC) s uhlopriečkou 27 palcov alebo 69 cm. Nový monitor je nástupcom minuloročného modelu ViewFinity S8 s rozlíšením Ultra High Definition (UHD). ViewFinity S9 je prispôsobený používateľom, najmä grafikom a fotografom, a na veľtrhu CES 2023 získal ocenenie Innovation Award za výnimočnú inováciu. Monitor ViewFinity S9 sa v Slovenskej republike začne predávať 31. júla 2023 a odporúčaná maloobchodná cena bola stanovená na 1 599 eur. Zákazníci, ktorí si produkt predobjednajú na e-shope Samsung.sk, získajú ako bonus aj externý SSD disk T7 Shield s kapacitou 4 TB. Akcia platí od 31. júla do 13. augusta alebo do vypredania zásob.

„Náš nový monitor s rozlíšením 5K ponúka optimálny výkon a funkcie pre kreatívnych a vizuálnych profesionálov,“ povedal Hoon Chung, výkonný viceprezident divízie zobrazovacích zariadení spoločnosti Samsung Electronics. „Modely radu ViewFinity ponúkajú používateľom špičkový obraz, dokonale realistickú reprodukciu farieb a všestranné možnosti konektivity, vďaka čomu sú vhodné pre všetky typy projektov.“

Nový monitor Samsung ViewFinity S9 má uhlopriečku 27" a rozlíšenie 5K (5120 x 2880 pixelov), čo znamená pracovnú plochu o viac ako 50 % väčšiu ako pri iných UHD monitoroch. Medzi jeho najväčšie prednosti patrí nielen skvelý obraz, ale aj vynikajúce zobrazenie textu. Profesionáli tak môžu pracovať v plnom rozlíšení 5K bez toho, aby museli zväčšovať obsah, môžu si napríklad prehľadne a pohodlne zobraziť všetky potrebné nástroje na monitore vedľa samotného projektu.

Samsung

Zdroj: Samsung

Vďaka 99 % hodnoteniu DCI-P3  a hustote 218 PPI (pixelov na palec) poskytuje ViewFinity S9 bohatšie, živšie farby a ostrejšie detaily pre každého, kto túži po dokonale vernom vizuálnom zážitku . Vďaka maximálnemu jasu 600 cd/m2 sa s monitorom ľahko pracuje prakticky pri akomkoľvek svetle a kalibračná technológia spoločnosti Samsung umožňuje používateľom nastaviť monitor s úplnou presnosťou. Monitor je už z výroby kalibrovaný s maximálnou presnosťou, s hodnotou Delta E <21, na ktorú sa môžu používatelia spoľahnúť pri prvom zapnutí zariadenia.

Model ViewFinity S9 je ako prvý na svete vybavený funkciou Smart Calibration, ktorú možno ovládať prostredníctvom smartfónov.  Používatelia môžu presne nastaviť displej kedykoľvek a kdekoľvek bez potreby drahého a komplikovaného kalibračného zariadenia. Pomocou aplikácie SmartThings možno monitor kalibrovať buď v základnom režime, ktorý poskytuje jednoduché a rýchle vyváženie bielej a hodnoty gama, alebo prepnúť do profesionálneho režimu a ľubovoľne nastaviť teplotu farieb, jas alebo farebný priestor. Celý proces je mimoriadne jednoduchý, stačí namieriť telefón na displej monitora. Po kalibrácii sa zobrazí podrobná správa, v ktorej je uvedené, aké nastavenia boli zmenené a akú presnosť farieb Delta E teraz monitor má.

ViewFinity S9 je tiež vybavený režimom Intelligent Eye Care s certifikátom TUV, ktorý znižuje namáhanie očí aj pri dlhodobom používaní. Medzi ďalšie prednosti patrí technológia Samsung Matte Display, ktorá znižuje odrazy svetla a odlesky na monitore, ktoré môžu rozptyľovať pri práci.

Monitor vylepšujú aj ďalšie funkcie určené predovšetkým na profesionálne použitie.

Medzi veľké prednosti patrí bohatá ponuka možností konektivity pre používateľov počítačov Mac aj Windows – okrem štandardného konektora USB-C sú k dispozícii aj vstupy Thunderbolt 4 a DisplayPort. Kompatibilita s rozhraním Thunderbolt 4 umožňuje nabíjať zariadenia s výkonom až 90 W a prenášať dáta rýchlosťou až 40 Gb/s.

Súčasťou zariadenia je aj zabudovaná kamera SlimFit s rozlíšením 4K, ktorá sa pripája pomocou samostatného konektora pogo bez potreby káblov alebo ďalšieho vybavenia. Kamera s vysokým rozlíšením výrazne uľahčuje videohovory a konferencie v aplikáciách, ako napríklad Google Meet. Vďaka možnosti naklápania sa smer kamery prispôsobí uhlu monitora a funkcia Auto Framing  vás udrží v zábere, aj keď sa počas konferencie presúvate.

Monitor ViewFinity S9 v tenkom, elegantnom kovovom dizajne sa hodí prakticky do každého priestoru a jeho ergonomický dizajn sa dokonale prispôsobí potrebám používateľa. Výškovo nastaviteľný stojan umožňuje posunúť monitor do polohy vhodnej pre oči a nakloniť ho do rôznych uhlov pohľadu. Môžete ho však aj otočiť o deväťdesiat stupňov na pánte, čo je príjemné pri čítaní dlhých dokumentov. A vďaka držiaku VESA ho taktiež môžete pripevniť na stenu a ušetriť si tak miesto na stole.

K dispozícii sú taktiež aplikácie Smart TV, takže monitor môžete po práci používať ako bežný inteligentný televízor. K dispozícii je aj priamy prístup k obľúbeným streamovacím službám bez potreby pripojenia k počítaču, vstavané reproduktory s technológiou Adaptive Sound+, ktorá automaticky prispôsobuje hlasitosť okolitému prostrediu, a diaľkové ovládanie na prácu a zábavu.

1 Rozsah farieb podľa normy CIE 1976.

2 Presnosť zobrazenia farieb môže závisieť od meracieho zariadenia alebo meraného bodu. Vlastnosti zobrazenia sa môžu líšiť v závislosti od prostredia systému, napr. úlohu zohrávajú komponenty, výdrž a ďalšie faktory.

3 Pri továrenskej kalibrácii sa meria presnosť vo farebnom priestore sRGB v podmienkach, v ktorých sa prístroj prepravuje. Hodnota môže závisieť od okolitého prostredia. Používatelia môžu nájsť správu o továrenskej kalibrácii v nastaveniach monitora.

4 Inteligentná kalibrácia je k dispozícii v zariadeniach Galaxy S10 a novších, Galaxy Note10 a novších, Galaxy Fold, Galaxy Flip, iPhone 11 a novších a iPhone SE 2 druhej generácie a novších. Vyžaduje najnovšiu verziu aplikácie SmartThings.

5 Niektoré zariadenia so systémom macOS 13 môžu mať obmedzenú kompatibilitu.

6 Automatické rámovanie funguje pri používaní vstavaných aplikácií.

Zdroj: Samsung

Prieskum

Top ponuky