Synology: nové podnikové pevné disky

30.07.2021

Spoločnosť Synology dnes oznámila uvedenie nového radu 3,5“ pevných diskov SAS HAS5300, ktoré spĺňajú rastúce požiadavky na úložné systémy s vysokou kapacitou, výkonom a odolnosťou v podnikovom prostredí. Po januárovom uvedení radu diskov SATA HAT5300 na trh predstavujú disky HAS5300, dostupné v podobe modelov s kapacitou 16 TB, 12 TB a 8 TB, najnovší prírastok do ponuky podnikových pevných diskov spoločnosti Synology. Predstavujú dokonalých spoločníkov pre vysoko výkonné a škálovateľné riešenia úložísk spoločnosti Synology radu SA a UC.

Synology

Zdroj: Synology

Vysoký výkon pre pracovné záťaže s kritickým významom

Vďaka podpore pracovných záťaží o rozsahu 550 TB/rok1 a hodnote strednej doby do poruchy (MTTF) 2,5 milióna hodín ponúkajú disky HAS5300 SAS konzistentný špičkový výkon aj v tých najnáročnejších prostrediach. Integritu dát v aplikáciách s kritickým významom ďalej pomáha zabezpečiť technológia Persistent Write Cache.

Pomocou protokolu SAS umožňujú disky Synology HAS5300 zákazníkom realizovať na vysoko výkonných zariadeniach Synology radu SA škálovanie až na 180 diskov alebo maximalizovať dostupnosť systému iSCSI nastavením duálneho radiča na zariadení UC3200 IP SAN so systémom active-active. Disky ďalej podporujú rýchle prenosy dát v náročných konfiguráciách.

„Tieto disky ponúkajú dlhodobú prenosovú rýchlosť až 274 MB/s2 a predstavujú teda ideálnu voľbu pre podniky, ktoré požadujú maximálny výkon a spoľahlivosť,“ uviedla Peggy Weng, produktová manažérka spoločnosti Synology Inc. „Bez ohľadu na to, či vás systém zabezpečuje rozsiahle sledovanie pomocou videa, postprodukciu multimédií alebo iné procesy zahŕňajúce veľké objemy dát, disky HAS5300 vždy zaručia konzistentný výkon podnikovej triedy.“

Navrhnuté pre zvýšenie výkonu systémov Synology

Viac ako 200 000 hodín záťažového testovania a testov kompatibility3 týchto troch modelov v systémoch Synology zaručuje, že disky radu HAS5300 ponúkajú bezkonkurenčnú spoľahlivosť a integráciu v riešeniach Synology a pomáhajú zákazníkom vytvárať dôkladne overené a spoľahlivé nastavenie úložiska. Keďže boli disky radu HAS5300 v priebehu svojho vývoja optimalizované na zabezpečenie optimálnej kompatibility a najlepšieho možného výkonu v systémoch Synology, došlo i k pozoruhodnému zvýšeniu výkonu pri opravách polí RAID. „Vlastný firmvér a optimalizácia pre hardvér spoločnosti Synology umožňujú dosahovať s diskami HAS5300 o 27% kratšieho času pri obnovení systémov RAID v porovnaní s diskami podobnej triedy dostupnými na trhu4 a významne sa tak skracuje doba, ktorú postihnuté dátové pole strávi v stave obmedzeného režimu. Tieto vlastnosti pomáhajú zákazníkom zlepšovať dlhodobú dostupnosť systémov,“ uviedla Peggy Weng.

Aktualizácia firmvéru diskov HAS5300 bude súčasťou najnovších aktualizácií operačného systému Synology DiskStation Manager (DSM), takže sa zníži pracovná záťaž IT tímov pri údržbe a zaručí sa, aby systém vždy používal najnovší softvér. Rad HAS5300 je krytý 5-ročnou obmedzenou zárukou spoločnosti Synology.

Zdroj: Synology

Prieskum

Top ponuky