ESG report 2022-2023 je už sedemnástym zhrnutím aktivít Prologis v oblastiach zvyšovania udržateľnosti, podpory zamestnancov a miestnych komunít. Prvý ESG report Prologis vydal v roku 2006, teda dlho predtým, než sa skratka „ESG“ a pojem „udržateľný rozvoj“ stali súčasťou slovníka každej spoločnosti.
Táto správa prináša prehľad cieľov a aktivít Prologis vo sférach ESG. Ide napríklad o čisté nulové emisie, produkciu energií z obnoviteľných zdrojov, podporu elektromobility, investície do inovácií, či zdokonaľovanie spôsobov riadenia a spoločenskú zodpovednosť.
Foto: Prologis
Prehľad najdôležitejších informácií z tohtoročného ESG reportu:
Nulové čisté emisie: Zvyšujeme naše klimatické ambície a stanovili sme si nový cieľ. Chceme dosiahnuť nulové čisté emisie v rámci našej prevádzky do roku 230 a naprieč celým hodnotovým reťazcom do roku 2040.
Solárna energia: Celosvetovo generujeme už viac než 400 MW solárnej energie.
LED: Úsporným LED osvetlením sme vybavili 71 % našich skladov po celom svete.
DEIB: 49 % našich zamestnancov na celom svete tvoria ženy. Zastávajú tiež 44 % vedúcich pozícií.
Vedenie: V prieskume angažovanosti vyjadrilo 88 % zamestnancov Prologis spokojnosť s vedením spoločnosti a podľa Glassdoor je 99 % zamestnancov spokojných s naším generálnym riaditeľom.
Odmeňovanie: 10 % odmien našich zamestnancov sa odvíja od ukazovateľov súvisiacich s ESG. Túto zásadu dodržíme aj v roku 2023.
Zamestnanci: Od roku 2018 sme v rámci iniciatívy Community Workforce Initiative vyškolili 21 000 ľudí pre prácu v segmente logistiky.
Spoločenský dopad: Prostredníctvom programu Space for Good Prologis poskytol takmer 46 452 štvorcových metrov svojich priestorov (s nájomnou hodnotou 2,32 milióna eur) charitatívnym organizáciám pomáhajúcim pri katastrofách. V rámci IMPACT Day 2022, nášho každoročného globálneho dňa dobrovoľníctva, odpracovali zamestnanci spoločnosti Prologis (#prologispeople) viac ako 8 500 hodín v prospech miestnych komunít.
Názoroví lídri: Fórum GROUNDBREAKERS má viac ako 15 000 sledujúcich. Do programu sa už zapojilo viacero pokrokových lídrov v odvetví dodávateľského reťazca.
Vplyv na globálny dodávateľský reťazec: Štúdia Oxford Economics (2022) ukazuje, že skladmi Prologis v EÚ prechádza tovar v hodnote približne 506 miliárd eur (3,1 % globálneho HDP).
„Cez sklady Prologis prechádza tovar v hodnote viac ako 3 % globálneho HDP. Je to pre nás obrovský úspech, ale aj zodpovednosť. Ako líder na trhu logistických nehnuteľností sme priekopníkmi v oblastiach ESG a posúvame štandardy pre celé naše odvetvie. Správy ESG sú pre firmy veľmi dôležitým dokumentom, pretože ukazujú konkrétne plány a pokrok podložený dátami. Zároveň je to pre nás skvelá príležitosť získať komplexný obraz o tom, čo robíme pre našich zákazníkov, zamestnancov, komunity a planétu,“ zdôrazňuje Paweł Sapek, senior viceprezident a riaditeľ Prologis v strednej Európe.
Či už ide o kvalitné skladové priestory, špičkové inovácie alebo náš záväzok voči životnému prostrediu, budúcnosť je Made in Prologis.
Zdroj: Prologis