logo
KANCELARIE, s.r.o.
Staromestská 3, 811 03 Bratislava

tel.: +421 915 202 193
e-mail: info@kancelarie.sk

Samsung spustil systém Dočasnej zálohy

Spoločnosť Samsung Electronics dnes ohlásila celosvetový štart systému Dočasná záloha v cloude , čo je jednoduchý spôsob, ako chrániť a presúvať dôležité dáta. Používatelia modelov Samsung Galaxy sa tak nebudú musieť obávať o svoje dáta, či už ide o fotografie, videá či dokumenty. Je to len ďalší z dôkazov, že Samsung plánuje aj naďalej zákazníkom ponúkať ďalšie a ďalšie jedinečné zážitky, ktoré im môžu vďaka prepojeným sofistikovaným ekosystémom výrazne uľahčiť život.

„Dočasné zálohovanie v cloude je skvelý spôsob, ako spoľahlivo a pohodlne chrániť, prípadne aj obnoviť dôležité informácie,“ hovorí Chiyoung Seo, viceprezident a šéf cloudového tímu v divízii Mobile eXperience v Samsung Electronics. „Nová funkcia založená na systéme Samsung Cloud  poskytne pokoj v duši všetkým používateľom zariadení Samsung Galaxy, ktorí by mohli mať obavy o svoje dáta. Stane sa pevnou a spoľahlivou súčasťou ekosystému Galaxy.“

Používatelia môžu svoje dáta zálohovať do systému Samsung Cloud pomocou svojho účtu Samsung . Dáta budú v bezpečí a bude ich možné opätovne sťahovať. Služba je zdarma a nie je pre ňu nastavený žiaden celkový dátový limit, len veľkosť jednotlivých súborov nesmie presiahnuť 100 GB. Nie je potrebný žiadny počítač ani externé pamäťové médium, na prenos je možné využiť výhradne Wi-Fi pripojenie .

Samsung

Infografika: Samsung

Dáta sa ukladajú na obdobie 30 dní od zálohovania. V priebehu tejto doby si ich používatelia môžu kedykoľvek stiahnuť a obnoviť. Pred uplynutím doby pre dočasné zálohovanie dostanú používatelia správu , následne sa dáta automaticky zmažú.

O starosť menej pri opravách či výmenách zariadení 

Systém Dočasná záloha v cloude je skvelou službou pre zabezpečenie dát v najrôznejších situáciách, v ktorých by mohli mať používatelia o ne obavy, napríklad pri oprave telefónu. Funkcia Dočasná záloha v cloude je teraz súčasťou režimu údržby pre zabezpečenie osobných dát v zariadení . Ochrana sa vzťahuje aj na súkromné súbory v bezpečnej zložke, aj tieto dáta je možné spoľahlivo zálohovať a po oprave telefónu opäť obnoviť.

Rovnako tak príde funkcia vhod aj pri výmene staršieho zariadenia za nové, čo niektorých používateľov môže taktiež stresovať. Ak má používateľ objednané nové zariadenie a čaká na jeho dodanie, má so systémom Dočasnej zálohy v cloude istotu, že sa jeho dáta podarí v poriadku zachovať a preniesť. Po zálohovaní je možné bez problémov starý prístroj resetovať do továrenského nastavenia s vedomím, že dáta je možné kedykoľvek obnoviť.

Pri prvej konfigurácii nového zariadenia pomôže s obnovou dát sprievodca nastavením. Aj v prípade, ak túto fázu preskočíme, je možné funkciu Dočasnej zálohy v cloude spustiť kedykoľvek potom v rámci režimu obnovy alebo v menu funkciou Reset. Jednoduchá a bezplatná obnova dát je v každom prípade samozrejmosťou. 

Dočasná záloha v cloude je najnovšou funkciou platformy Samsung Cloud a výrazne zmierňuje riziko straty dát pri krádeži, strate alebo poškodení telefónu či tabletu Samsung Galaxy. Ide o bezpečný, jednoduchý a bezproblémový spôsob zálohovania a obnovy dát na zariadeniach Galaxy, ktorý chráni systém dvojfaktorovej autentifikácie účtu Samsung. Ten posúva kvalitu zabezpečenia informácií na vyššiu úroveň. Funkcia Dočasná záloha v cloude je, samozrejme, jedným z mnohých príkladov, ako sa mobilné zážitky vylepšujú a optimalizujú naprieč celým ekosystémom Galaxy.

Poznámnky: Systém Dočasná záloha v cloude podporuje aj dáta mimo natívnej aplikácie a účtov Samsungu. Medzi podporovaný obsah patria aplikácie tretích strán, fotografie, videá, audiosúbory, dokumenty a ďalšie súbory. Súbory zálohované v systéme Dočasná záloha v cloude nebudú nijako závislé od zostávajúcich súborov zálohovaných v systéme Samsung Cloud, zálohované dáta sa nebudú prekrývať. Na využitie systému Dočasnej zálohy v cloude je nutný registrovaný účet Samsung. Dáta je možné ukladať po dobu 30 dní. 7 dní pred ich vymazaním dostane používateľ správu do telefónu.

Zdroj: Samsung