Holding TÜV SÜD, ktorý pôsobí po celom svete vrátane Slovenska, vlani dosiahol nové rekordy. Tržby sa medziročne zvýšili o približne 3,6 % na 2,427 miliardy eur, zatiaľ čo zisk pred zdanením a úrokmi (EBIT) vzrástol o viac ako 7,4 % na 216,7 milióna eur. Globálne zamestnáva TÜV SÜD viac ako 24 000 ľudí. Holding od svojho vzniku, od roku 1866, zanietene pracuje v prospech ľudí, životného prostredia a technologického pokroku.
Foto: TÜV SÜD
Aj TÜV SÜD na Slovensku si v minulom roku upevnil pozíciu lídra v poskytovaní certifikačných a inšpekčných služieb. Dosiahol tržby 7,04 mil. eur, zamestnal vyše 100 špičkových odborníkov a investoval do rozvoja firmy.
“V minulom roku sme investovali do nového informačného systému, nových meracích zariadení, či do nových priestorov v Bratislave a v Košiciach. Zároveň máme za sebou viacero úspešných projektov, dozorovali sme stavbu Slnečnice Retail Park v Bratislave, aj novú výrobňu čpavku v Duslo Šaľa. Služby sme rozšírili o certifikáciu elektronickej identifikácie a dôveryhodných služieb pre elektronické transakcie (tzv. eIDAS) a vzdelávali trh v oblasti ochrany osobných údajov (GDPR),” vymenúva prevádzkový riaditeľ TÜV SÜD Slovakia Martin Tichý (na fotografii).
Tento rok pokračuje spoločnosť v rozvoji a inováciách – je pripravená certifikovať subjekty v súlade s GDPR, ako prvá prináša na Slovensko protikorupčnú normu ISO 37001 a plánuje investovať do skúšobníctva v automotive priemysle.
Rekordný rok napriek globálnej neistote
Globálne holding dosiahol vlani zisk pred zdanením a úrokmi (EBIT) 216,7 milióna eur, čo je o 7,4 % viac, ako rok predtým. Tržby sa zvýšili o 3,6 % na 2,427 miliardy eur. Rekordné výsledky v náročnej globálnej situácii mohol TÜV SÜD dosiahnuť nielen vďaka neustálemu rozvoju služieb a expanzii laboratórií a expertov, ale najmä vďaka dôvere zákazníkov po celom svete. Za kľúčové oblasti pre svoj rast TÜV SÜD považuje digitalizáciu, kybernetickú bezpečnosť a autonómne riadenie. Na tržbách sa opäť najviac podieľala Európa. Najväčší rast dosiahli tržby v Severnej a Južnej Amerike.
"Politické neistoty, negatívne menové efekty a protekcionistické tendencie ovplyvnili aj náš biznis, ktorý je významne spojený s globálnym obchodom s tovarom a prístupom na svetové trhy, ako aj s bezpečnosťou výrobkov, infraštruktúry a procesov", vysvetlil Prof. Dr. Ing. Axel Stepken, predseda predstavenstva TÜV SÜD na výročnej tlačovej konferencii spoločnosti v Mníchove.
Investície vyše 120 miliónov eur
V roku 2017 medzinárodná spoločnosť investovala približne 123 miliónov eur do ďalšieho rozvoja. Sústredila sa na rozširovanie svojej testovacej infraštruktúry, na vývoj služieb a obchodných modelov v oblasti digitalizácie a internetu vecí (priemysel 4.0), ako aj na odbornú prípravu pracovnej sily na výzvy spojené s digitálnou transformáciou.
V USA spoločnosť investovala celkovo deväť miliónov eur do projektov zahŕňajúcich aj výstavbu špičkovej skúšobne elektroniky. V Škótsku začala budovať výskumné a vývojové stredisko pre podmorské potrubia, ktoré si bude v nadchádzajúcich rokoch vyžadovať kapitálové výdavky presahujúce 10 miliónov eur. V Číne plánuje v najbližších dvoch rokoch vybudovať tri nové centrá batériových technológií. Tieto centrá doplnia existujúcu sieť laboratórií v Nemecku, Kanade, USA a Južnej Kórei. Okrem toho začal s výstavbou nových priestorov v Singapure.
V oblasti digitalizácie investície smerovali do vývoja nových služieb a obchodných modelov, ktorý sa sústreďuje najmä v centrách excelentnosti v Singapure a Mníchove. TÜV SÜD vyvinul napríklad Singapore Smart Industry Readiness Index na podnet rady pre hospodársky rozvoj mesta (EDB), podľa ktorého môžu firmy určiť svoju pozíciu z hľadiska priemyslu 4.0 a použiť výsledok ako východiskový bod pre vývoj individuálnych stratégií digitálnej transformácie.
V oblasti kybernetickej bezpečnosti TÜV SÜD vlani dosiahol míľnik, keď akviroval spoločnosť Uniscon, ktorá je dodávateľom vysoko bezpečných cloudových riešení na spracovanie citlivých údajov.
V oblasti autonómneho riadenia odborníci TÜV SÜD vlani podporili schválenie prvého autonómneho osobného autobusu v Nemecku a takisto spolupracujú s Nemeckým výskumným centrom pre umelú inteligenciu (DFKI) pri navrhovaní otvorenej vývojovej platformy pre výrobcov automobilov, dodávateľov a technologických firiem.
Zdroj: TÜV SÜD