logo
KANCELARIE, s.r.o.
Staromestská 3, 811 03 Bratislava

tel.: +421 915 202 193
e-mail: info@kancelarie.sk

VEKRA a INCON majú nového vlastníka

Skupina firiem okolo Window Holding, a.s., do ktorej patrí okrem iného VEKRA, česká jednotka vo výrobe a montáži okien, dverí a tieniacej techniky a INCON, slovenská jednotka vo výrobe a montáži okna a dverí, má po ôsmich rokoch nového vlastníka. Po dohode medzi manažmentom skupiny a majoritným akcionárom ICP Group sa v priebehu augusta novým majoritným vlastníkom stane spoločnosť pod kontrolou súčasného riaditeľa spoločnosti Jana Tušla. Druhým majiteľom skupiny je Ján Čajan, ktorého podiel na skupine sa nemení.

SITA

Ilustračné foto: INCON, Zdroj: SITA

„Celá skupina zvládla prejsť náročným obdobím, udržala si pritom svoju vedúcu úlohu na českom trhu, expandovala na Slovensko a výrazne investovala do nových technológií. Teraz na ňu čakajú nové výzvy v súvislosti s poklesom stavebného trhu a zároveň nové trhové príležitosti,“ hovorí Ondřej David, majiteľ ICP Group.

„Máme veľmi zdravý obchodný model a zároveň stabilitu, vďaka čomu dlhodobo rastieme. Tohtoročné tržby sa môžu priblížiť trom miliardám korún,“ hovorí Jan Tušl. „Dlhodobo držíme stratégiu dodávky výrobkov vrátane montáže na kľúč, ktoré ľuďom slúžia spoľahlivo desiatky rokov. V tom budeme pokračovať tak, aby sme mali náskok oproti konkurencii, ktorá stavia hlavne na lacných výrobkoch,“ dopĺňa s tým, že riadenie spoločností skupiny, orgány spoločností a manažment zostávajú bez zmeny.

Akcionári sa dohodli, že kúpnu cenu nebudú zverejňovať. Financovanie transakcie prebehne z vlastných zdrojov a prostredníctvom investičného úveru zo skupiny Wood & Company.

ICP Group, ktorú 100% vlastní investor Ondřej David, do skupiny vstúpila v roku 2015, kedy odkúpila pohľadávky a následne ich kapitalizovala. Predaj podielu zodpovedá stratégii ICP Group ako strednodobého finančného investora.

Zdroj: ICP Group