Trendy vo výrobe kancelárskeho nábytku

30.03.2022

Dôraz na ergonómiu, prírodné a recyklované materiály

Český zákazník je dnes európsky zákazník. Má prehľad o trendoch a použití moderných materiálov v nábytku a bytových doplnkoch. Dizajn ide ruka v ruke s praktickým využitím priestoru. Veľmi aktuálna téma je prepojenie zóny pre odpočinok a relaxáciu s domácou pracovňou. Prelínanie klasickej kancelárie s priestormi, ktoré vo vás evokujú domov, prináša čoraz vyššie požiadavky na prírodné materiály. Veľkou témou a nielen pre rok 2022 zostáva udržateľnosť. Zákazníci stále častejšie hľadajú ekologicky šetrné produkty z recyklovaných materiálov. „Príkladom môžu byť plasty z recyklovaného domového odpadu (PCR plasty) alebo látky s prímesou recyklovaných PET fliaš vylovených z mora. Používanie dreva a ďalších ekologických materiálov bude mať v nábytkárskom priemysle stále významnejší podiel,“ hovorí o trendoch Michal Hotmar zo spoločnosti RIM, ktorá úspešne pôsobí na našom trhu už 31 rokov.

Zero G

Foto: stolička z kolekcie Zero G, vhodná do moderej a inovatívnej kancelárie. Zdroj: RIM CZ

Rok 2022 bude nasledovať predchádzajúce roky

Stále sa bude klásť dôraz na zvýšené hygienické vlastnosti produktov, používanie ľahko umývateľných a dezinfikovateľných materiálov vrátane látok. Aj naďalej budú vznikať uzavreté pracoviská, pre menší počet pracovníkov, rokovacie boxy a iné produkty slúžiace na rozdelenie priestoru.

Trendy v domácich kanceláriách

Stále častejšie zákazníci vyžadujú zvýšené ergonomické aj designové vlastnosti. Stoličky na hrane kancelárskej a softovej kategórie sú hitom domácich kancelárií. Farbám vládnu prírodné tlmené odtiene. „Našimi tzv. bestsellermi posledných rokov je kolekcia FLEXi, ktorú navrhol taliansky dizajnér Massimo Costaglia. Kombinuje nadčasový design s výbornou ergonómiu sedenia. Veľmi úspešnou novinkou od už menovaného dizajnéra je stolička Muuna, určená (nielen) pre dnes tak využívaný home office,“ prezrádza Ing. Milan Nagy, predseda predstavenstva spoločnosti RIM.

Dôraz na vlastnú filozofiu a individualitu

Budovanie „vlastnej tváre“ samozrejme vyžaduje veľa investícií a času. „Snažíme sa aby naše výrobky boli originálne, funkčné a ergonomické. PRE ZDRAVÉ SEDENIA je filozofia s ktorou pracujeme po celú dobu našej existencie. Pre RIM je od samého začiatku (deväťdesiate roky) prioritou vývoj a výroba vlastného produktu,“ uvádza Ing. Milan Nagy, predseda predstavenstva spoločnosti RIM, ktorá úspešne pôsobí na našom trhu už 31 rokov.

Výhľad výrobcov nábytku na rok 2022

V dôsledku postupného oživovania svetovej ekonomiky, dúfala väčšina výrobcov, že rok 2022 prinesie zvýšený dopyt. Bohužiaľ počas februára prišla obrovská rana pre európske hospodárstvo sprevádzané extrémnym zdražovaním. „Stále vkladáme optimistické nádeje do druhej polovice roka, kedy nábytkárov z celého sveta čaká obrovský veľtrh Orgatec v Kolíne nad Rýnom. Tento veľtrh by mal byť pozitívnym signálom, pre investorov aj výrobcov a predovšetkým očakávame návrat zamestnancov do kancelárií,“ dodáva Michal Hotmar zo spoločnosti RIM.

Zdroj: RIM

Prieskum

Top ponuky