V BA vyrastie polyfunkčný Ister Tower

10.01.2023

Panorama Bratislavy doplní ďalší mrakodrap. Viacfunkčný komplex Ister Tower postaví investičná skupina DRFG v spolupráci s miestnym developerom The Galata Group. Na stredoeurópske pomery unikátny projekt sa bude nachádzať v centre mesta v blízkosti ďalších výškových budov ako je Sky park, Eurovea Tower alebo Nivi Tower.

1

Projekt v celkovej hodnote takmer 6 mld Kč (približne 250 mil. EUR) ponúkne približne 500 rezidenčných jednotiek, komerčné priestory a dostatok parkovacích státí. Hlavnú dominantu bude tvoriť 100 metrov vysoká budova s 33 poschodiami, ktorú doplnia dva menšie apartmánové domy. Začatie výstavby je naplánované na prvú polovicu roku 2024, jej dokončenie potom o 3 roky neskôr.

Na rozdiel od susedných projektov necieli Ister Tower iba na najluxusnejší segment zákazníkov, ale mal by ponúknuť relatívne dostupné bývanie aj pre vyššiu strednú triedu priamo v centre mesta. Tomu zodpovedá aj plánovaná dispozícia bytov, ktorá nemieri na klasické investičné byty typu 2+kk, ale zameriava sa na väčšie byty s viac ako 80 m2 vhodných na dlhodobé bývanie pre rodiny.

2

„Celý projekt je pre nás extrémne zaujímavý, pretože ponúka unikátnu kombináciu prémiovej lokality s relatívnou cenovou dostupnosťou pre budúcich majiteľov jednotiek. To spolu s výhodným eurovým financovaním pre našu skupinu viedlo k nášmu rozhodnutiu do projektu vstúpiť. Na Slovensku máme plány byť aj v budúcnosti aktívne,“ uviedol riaditeľ DRFG Real Estate Josef Šilhánek.

„Mám radosť, že sme vybrali do projektu Ister Tower obchodného partnera, s ktorým zdieľame rovnakú víziu. Projekt budeme teraz spoločne s novým partnerom smerovať do úspešného cieľa. Vďaka tomuto kroku budeme môcť posilniť rozvoj našich ďalších projektov ako je napríklad 1,3 ha areál „Drutechny“ v bratislavskom Ružinove, nákupné centrum v Piešťanoch a ďalšie projekty v zahraničí,“ dodáva Matúš Trajter, majiteľ The Galata Group (TGG).

Celková hodnota projektu dosiahne takmer 6 mld Sk. V súčasnej dobe sa dokončuje projekt pre stavebné povolenie av ďalšom kroku bude vypísané výberové konanie na generálneho dodávateľa stavebných prác. Budovy budú samozrejme rovnako ako ďalšie projekty investičnej skupiny spĺňať najvyššie energetické štandardy. „Fasáda Ister Tower svojou dynamikou pripomína neďaleký Dunaj a jeho meandre, ktoré veža nesie aj vo svojom názve,” dodáva k samotnej stavbe architektonická kancelária A1 Architecture.

Investičná skupina DRFG sa momentálne podieľa na niekoľkých developerských projektoch, medzi ktoré patrí napríklad viacfunkčný areál Complex City Olomouc, Rezidencia Spojovacia v pražských Vysočanoch, projekt energeticky úsporných rodinných domov pri golfovom ihrisku v Kunetickej hore či rezidencia Green Mladá Boleslav. Má za sebou úspešne aj stavbu logistického parku v Týništi nad Orlicí a podieľa sa na výstavbe niekoľkých logistických parkov v Poľsku av Českej republike. Projektom Ister Tower vstupuje na slovenský trh aj oblasti rezidenčných a viacfunkčných projektov. V komerčnom odvetví sa podieľa na stavbe logistického parku v Levici v spolupráci so spoločnosťou Panattoni.

O investičnej skupine DRFG

Investičná skupina DRFG bola založená na konci roka 2011 a prostredníctvom svojich investičných aktivít pôsobí na niekoľkých európskych trhoch. Medzi hlavné oblasti jej záujmu patria investície do nehnuteľností, telekomunikácií a finančných služieb. DRFG spravuje v Česku a Poľsku nehnuteľnosti a developerské projekty v hodnote 20 miliárd korún. V telekomunikáciách pôsobí v piatich európskych krajinách. Skupina je zakladateľom a správcom nehnuteľného majetku investičných fondov pod značkou CZECH FUND.

Zdroj a foto: www.drfg.cz.

Prieskum

Top ponuky