Začal Týždeň zelených budov 2022

20.09.2022

Podujatia budú venované okrem iného uhlíkovej stope budov, drevu ako obnoviteľnému zdroju a alternatíve výstavbe ale aj udržateľným mestám v čase energetickej krízy.
.
Uhlíková stopa budov, drevo ako obnoviteľný zdroj a alternatíva v komerčnej výstavbe a tiež udržateľné budovy a mestá v čase energetickej krízy sú hlavné témy podujatí Týždňa zelených budov 2022. Podujatia venované udržateľnej výstavbe organizuje Slovenská rada pre zelené budovy (SKGBC) posledné dva septembrové týždne. SKGBC organizuje tento rok už 12. ročník podujatí nadväzujúcich na Svetový týždeň zelených budov (World Green Building Week), ktorý organizujú rady zelených budov po celom svete na čele so Svetovou radou pre zelené budovy (World Green Building Council – WGBC). Hlavným mottom tohtoročnej série podujatí po celom svete je #BuildingforEveryone.

Nad sériou podujatí Týždňa zelených budov 2022 prevzali záštitu minister životného prostredia Slovenskej republiky Ján Budaj a minister dopravy a výstavby Slovenskej republiky Andrej Doležal. „Týždeň zelených budov je skvelou príležitosťou na efektívnu komunikáciu a diskusiu o aktuálnych témach, o ekologických, sociálnych a ekonomických aspektoch udržateľnej výstavby,“ uviedol Pavol Kukura, predseda predstavenstva SKGBC. Týždeň zelených budov 2022 zorganizuje SKGBC s podporou generálnych partnerov týždňa Saint-Gobain, VÚB banka, J&T REAL ESTATE a CORWIN SK. Hlavnými partnermi podujatí sú Peikko Slovakia, Siemens, HB Reavis, Rehau, YIT Slovakia, Alto Real Estate. Jednotlivé podujatia venované udržateľnej výstavbe podporili aj partneri Prvá stavebná sporiteľňa, KOOR, Schüco, MiddleCap, ProInterier a Knauf Insulation.

Zoznam podujatí:

20. septembra 2022
GREEN BUSINESS AFTERNOON
Téma: Drevo ako obnoviteľný zdroj a alternatíva v komerčnej výstavbe
+ prehliadka Spilka Offices


20. septembra 2022
GREEN BUSINESS CLUB
Slávnostný večer Týždňa zelených budov 2022 v Spilke


22. septembra 2022
GREEN BUSINESS BREAKFAST
Téma: Uhlíková stopa budov + prehliadka Einpark Offices


26. septembra 2022
GREEN WALK – GREEN TALK
Jurkovičova tepláreň s odbornou prehliadkou


29. septembra 2022
GREEN BUSINESS BREAKFAST
Téma: Udržateľné budovy a mestá v čase energetickej krízy

Zdroj: SKGBC

Prieskum

Top ponuky