Kancelárske budovy sú priestory, v ktorých zdolávame naše pracovné výzvy. Ale ako tvrdia víťazi programu Architizer A+ awards show, http://www.kancelarie.sk/agent2/kancelárske budovy môžu byť aj nápadité, umelecké a naozaj krásne. Tieto stavby sú rovnako výstredné ako mestá, v ktorých sú postavené a občas môžu v ľuďoch vzbudzovať obdiv a rešpekt.
Či už prostredníctvom bambusového átria pri vchode, veterných turbín, ktoré pomáhajú mrakodrapu vyrábať svoju vlastnú energiu, alebo zrkadlovej fasády, ktorá odráža škandinávsky záliv, tieto stavby rozširujú našu predstavu o tom, čo slovo "kancelárska budova" môže znamenať.
1. Centrála Arctia Shipping je plávajúci prístav pri lodiach v Helsinkách vo Fínsku.
2. Federálna budova Center South 1202 v Seattli je super nízkoenergetický dom pre americký armádny zbor.
3. Budova v Jaipur v Indii. Jej povrch je postavený zo 72 vonkajších tieniacich dekoratívnych panelov tak, aby zvládla extrémne teploty veľkomesta.
4. Budova Dear Ginza v Tokiu, ktorú takto pomenovali vďaka nóbl štvrti, v ktorej je postavená, má pokrčený exteriér. Projekčná firma Amano Design Office tvrdí, že chcela dosiahnuť vyzývavý "jemný pocit zvláštnosti" pre všetkých okoloidúcich.
5. Sídlo Siemens na strednom východe v Abu Dhabi v Spojených Arabských Emirátoch je jednou z najmodernejších nízkoenergetických kancelárskych budov v tejto oblasti.
6. Budova the Capital v Bombaji má na jednej strane steny vajíčko symbolizujúce ďalší rozvoj.
7 Veže Al Bahr Towers v Abu Dhabi v Spojených Arabských Emirátoch majú 25 poschodí. Mriežkový dizajn pripomína "Mashrabiya," tradičné orientálne tienidlá slúžiace na dosiahnutie súkromia.
8 Federácia kórejského priemyslu je v Soule, v Južnej Kórei a má niekoľko átrií vykladaných drevom, bambusom a ďalšími miestnymi druhmi rastlín.
9 Magma Towers v Monterrey v Mexiku tvorí niekoľko kancelárskych priestorov a bytov a má fasádu pripomínajúcu Tetris.
10 Budova Turninn v Reykjavíku na Islande odráža profil krajiny v okolí hlavného mesta, vrátane hory Esja a zátoky Reykjavík.
11 Pearl River Tower v Guangzhou v Číne vyrába svoju vlastnú elektrinu vháňaním vzduchu do svojich turbín.
Zdroj: Businessinsider.com