RIM CZ: Produktové tipy do kancelárií

22.07.2022

V súčasnej dobe sa značne mení pracovný rytmus a potreby zamestnancov, a tiež sa mení a vyvíja podoba kancelárií. Kancelária súčasnosti je kreatívna, farebná a ponúka rozmanité druhy sedenia, státia a ďalších miest na odpočinok. Zároveň je tiež flexibilná, poskytuje priestory na interakciu aj súkromie. Pracovisko sa stalo príjemným a pohodlným miestom, ktoré reflektuje náladu celej spoločnosti aj jednotlivých domácností. Vďaka technológiám, je možné si kanceláriu vytvoriť prakticky kdekoľvek, napríklad aj v obľúbenej kaviarni. Predstavíme Vám niekoľko noviniek z kolekcie RIM CZ na rok 2022, ktorá prezentuje tento vývoj.

Ďalším doplnením kolekcie WINX je séria barových stoličiek od rakúskeho dizajnéra Kaie Stani. Celočalúnená barová stolička na drevenej a kovovej podnoži je prirodzeným pokračovaním kolekcií Winx a Winx Lounge. Skvele sa hodí do kaviarenských a reštauračných zariadení alebo tiež do priestorov firemných odpočivární a jedální.

Vďaka lisovanej pene sedadla a podpery ponúka vysoký komfort sedenia s podperou chrbta v bedrovej oblasti. V ponuke sú dva druhy podnožia. Drevená podnož z dubového, prípadne jaseňového masívu a kovová podnož v základnom čiernom prevedení. Obe podnože sú vybavené kovovou tŕňou pre pohodlné opretie nôh.

Kai Stania

Kai Stania (AT) - Rakúsky dizajnér a architekt, ktorý v súčasnosti vedie vlastnú kanceláriu a vytvára dizajnové návrhy pre firmy z celého sveta. Narodil sa v roku 1965 v Salzburgu. V roku 1996 dokončil štúdium architektúry na Technickej Univerzite vo Viedni, kde taktiež súbežne študoval produktový dizajn.

Winx

WINX stoličky

Dizajn: Kai Stania

Kolekcia WINX sa v tomto roku rozšírila aj o stoličky, ktoré svojim charakterom zapadajú do kategórie hotelového, reštauračného a kaviarenského sedenia. Svoje bohaté skúsenosti pri vývoji stoličky Winx uplatnil dizajnér Kai Stania a kládol dôraz predovšetkým na ergonómiu a pohodlie sedenia. Rad stoličiek Winx je v ponuke na troch rôznych podnožiach. Štvorramenná kónická podnož a štvornohá kovová v prevedení čierna, biela a chróm a ďalej drevená podnož z dubového alebo jaseňového masívu. Stolička nájde svoje uplatnenie nielen v hotelových a reštauračných prevádzkach, ale aj v domácich i firemných jedálňach.

Organix

ORGANIX rohový systém

Dizajn: Kai Stania

Pôvodným zámerom pre kolekciu Organix bolo vytvoriť modulárny systém. S príchodom rohového systému sa tento zámer dostáva do druhej fázy vývoja. V ponuke sú dva druhy rohových prvkov, 60 a 90 stupňov, ktoré je možné doplniť o prípojné miesta a doplnkové stolíky.

Rohový systém skvele zaplní medzery vo vstupných halách, na recepciách av iných čakárenských priestoroch. Je vhodný všade tam, kde potrebujete svojich hostí pohodlne usadiť. Vďaka integrovanému odkladaciemu stolu vždy nájdete miesto na odloženie kávy, či kabelky. S doplnkovým vyklápacím stolíkom sa zo systému Organix razom stane dočasné pracovné miesto na rýchle vybavenie vašich emailov. Celá kolekcia sedačiek Organix sa nesie v duchu jednej línie organických tvarov, ktoré dodajú vášmu priestoru pohodlie a eleganciu.

Zdroj a foto: RIM CZ

Prieskum

Top ponuky