CBRE a TPA vydali výročnú správu pre investorov

01.07.2020

Oblasť nehnuteľností je pre investorov častokrát tou najlepšou investíciou do budúcna. Dopyt po real estate segmente sa aj preto v posledných rokoch neustále zvyšuje. S akými investičnými príležitosťami, daňovými stimulmi či prevádzkovými nákladmi môžeme tento rok rátať na Slovensku, ale aj v ostatných krajinách strednej a východnej Európy? Ovplyvnilo šírenie koronavírusu chuť investovať do tejto oblasti? Odpovede na tieto otázky sme hľadali s odborníkmi.  

To, že záujem investorov o túto oblasť je dlhodobo vysoký asi nikoho neprekvapí. Aká je však realita dnešných dní a aké aspekty treba brať do úvahy práve v oblasti investícií do nehnuteľností? Aké daňové stimuly budú krajiny poskytovať? Zmenia sa prevádzkové náklady, ale aj výnosy v tejto oblasti?

Investicie

Ilustračné foto: Pixabay.com

Daňová poradenská a audítorská spoločnosť TPA a realitno-poradenská spoločnosť CBRE spoločne ponúkajú odpovede na všetky tieto otázky. Vo výročnej správe s názvom „Real Estate Investment 2020“ ponúkajú už po tretíkrát prehľad a hodnotenie trhov s nehnuteľnosťami v rámci všetkých krajín strednej a východnej Európy. Jej cieľom je poskytnúť inštitucionálnym investorom stručný a praktický prehľad, ktorý im podá pomocnú ruku pri ich investičných rozhodnutiach. Spomínaná správa môže, okrem toho, slúžiť aj ako zdroj užitočných informácií pri rokovaniach v rámci krajín, ktoré doteraz neboli súčasťou ich investičnej stratégie. Ukazuje sa napríklad to, že niektoré krajiny ešte stále ponúkajú v oblasti investícií do nehnuteľností nielen zaujímavé výnosy, ale aj príležitosti. 

Investori, ktorí plánujú  vstup na nový trh tak stoja pred základnými rozhodnutiami. Aká je ale situácia práve na Slovensku? “Slovenský realitný trh je v porovnaní s okolitými krajinami strednej a východnej Európy skôr menší, avšak ponúka o to vyšší výnos, cca. o 1 – 1,5 % (v porovnaní s Poľskom a Českom). Slovenský trh investičných nehnuteľností sa kvalitou svojich ponúkaných produktov i transparentnosťou predajného procesu dostáva na úroveň vyspelých európskych krajín. Takisto zvládnutie nedávnej situácie spojenej so šírením koronavírusu radí Slovenskú republiku k najúspešnejším krajinám v Európe i vo svete, čo môže len posilniť dôveryhodnosť krajiny v očiach investorov,” hovorí Anthony Selman, riaditeľ oddelení Investment Properties pre krajiny CEE v rámci spoločnosti CBRE.

Výročná správa  poskytuje kľúčové informácie z oblasti nehnuteľností v rámci 13 krajín. Odhaľuje dôležité ekonomické aj demografické údaje, ale aj informácie o súčasnom zdaňovaní nehnuteľností na Slovensku. Okrem toho však ponúka aj pohľad na trh v Rakúsku, Česku, Maďarsku, Poľsku, Nemecku, Rumunsku, Srbsku, Albánsku, Bulharsku, Čiernej Hore či Slovinsku.

Zdroj: CBRE

Podobné články

  1. Návrat do centier a technologická transformácia
  2. Návrat do centier a technologická transformácia
  3. CBRE Office roka: Hlasuj a pomôž vybrať ten najlepší office!
  4. CBRE Office roka: Hlasuj a pomôž vybrať ten najlepší office!
  5. CBRE: Trh s logistickými a priemyselnými nehnuteľnosťami zaznamenal silný záver
  6. CBRE: Trh s industriálnymi nehnuteľnosťami zaznamenal silný záver roka
  7. Poznáme zloženie All Stars poroty CBRE Office roka
  8. Posledná šanca prihlásiť priestory do CBRE Office roka!
  9. Analýza CBRE: Investičný objem prekonal v roku 2025 hranicu 900 miliónov eur
  10. Analýza CBRE: Investičný objem prekonal v roku 2025 hranicu 900 miliónov eur
  11. CBRE Office roka vstupuje do jubilejného 10. ročníka
  12. CBRE Office roka vstupuje do jubilejného 10. ročníka
  13. CBRE: Trh s logistickými a priemyselnými nehnuteľnosťami rastie
  14. CBRE: Trh s logistickými a priemyselnými nehnuteľnosťami rastie
  15. CBRE: Flexibilné kancelárie naberajú na popularite
  16. CBRE: Flexibilné kancelárie naberajú na popularite
  17. Kancelársky trh v Bratislave: rastie význam udržateľných budov
  18. Kancelársky trh v Bratislave: rastie význam udržateľných budov, najvyššie dosiah
  19. CBRE: Väčšina nájomcov logistických nehnuteľností plánuje expandovať
  20. CBRE: Väčšina nájomcov logistických nehnuteľností plánujú expandovať
  21. Investície do nehnuteľností na Slovensku narástli oproti vlaňajšku o 170 %
  22. Investície do nehnuteľností na Slovensku narástli oproti vlaňajšku o 170 %
  23. 7 dôvodov, prečo je kancelária lepšia ako home office
  24. 7 dôvodov, prečo je kancelária lepšia ako home office
  25. Spoznajte víťazov súťaže CBRE Office roka 2024
  26. Spoznajte víťazov súťaže CBRE Office roka 2024
  27. CBRE: Objem čistej nájomnej aktivity v rámci logistických nehnuteľností klesol m
  28. CBRE: Objem čistej nájomnej aktivity v rámci logistických nehnuteľností klesol
  29. Analýza CBRE: Záujem o bratislavské kancelárie neutícha
  30. Analýza CBRE: Záujem o bratislavské kancelárie neutícha
▼ Viac
Prieskum

Top ponuky